[vc_row][vc_column][cz_image fx_hover=”cz_image_zoom_in” size=”large” css_position=”relative;display: table;margin:0 auto” id=”cz_75033″ image=”2012″ hover_image=”2012″][/cz_image][cz_gap height=”30px”][cz_title css_animation=”flipInX” id=”cz_13702″]مفنامیک اسید چیست؟

 کپسول مفنامیک اسید در دسته داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی NSAID  قرار دارد. این دارو باعث کاهش درد، التهاب و تب می شود.

این دارو برای تسکین دردهایی مثل: دندان درد، دردهای عضلانی، سردرد، درد های دوران قاعدگی، دردهای بعد از جراحی و یا زایمان و دردهای ناشی از آرتریت روماتوئید استفاده می شود.


از مصرف این دارو خودداری نمایید
اگر


مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

مفنامیک اسید ممکن است بارداری را با مشکل مواجه کند، در صورت قصد باردار شدن حتما پزشک یا داروساز خود را در جریان قرار دهید، در صورت امکان از مصرف این دارو در دوران بارداری خودداری نمایید.

در سه ماهه سوم بارداری و در دوران شیردهی با احتیاط و بر اساس نظر پزشک مصرف شود.


مصرف در هنگام رانندگی:

تمام داروهای دسته NSAID ها از جمله مفنامیک اسید ممکن است علائمی مانند خواب آلودگی، سرگیجه، ضعف و اختلالات بینایی از خود نشان دهند، در صورت بروز هر یک از علائم فوق از رانندگی و کار با ماشین آلاتی که نیاز به هوشیاری دارند بپرهیزید.


نحوه مصرف:

در صورت فراموش نمودن مصرف یک نوبت از دارو آن را ترک کرده و مصرف کپسول را به صورت عادی از سر بگیرید، از ۲ برابر کردن دوز مصرفی بعدی خودداری نمایید.


عوارض جانبی:

هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته شود، اگرچه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود.

افزایش ضربان قلب، حساسیت به آفتاب؛ مشاهده خون در ادرار


شرایط نگهداری:

[/cz_title][/vc_column][/vc_row]